Berndorf Sandrik

Historie této firmy začíná v letech 1843 ve vesničce Bendorf v Rakousku, kde se začínají vyrábět první příbory ze stříbra určené pro královský dvůr do Vídně. V létě roku 1895 začíná slavnostní výkop pro druhou továrnu na Slovensku v obci Hodruši-Hámre.

Rok 1917 odstartoval společnou historii společnosti Berndorf a Sandrik. Rakouská společnost Artur Krupp z Berndorfu koupila akcie Sandrik. Tímto vznikl nový výrobní koncern Artur Krupp-Sandrik-Herrmann-Bachmann, který zaměstnával kolem 2500 lidí.

 

V roce 1991 Bratislavě za účasti notáře proběhla valná hromada obou akcionářů, na kterém byla oběma stranami schválena a podepsána zakládací listina nové akciové společnosti Berndorf-Sandrik se sídlem v Hodruši-Hámre.

 

V roce 2007 společnost Berndorf odkoupila zpět svou rakouskou pobočku Berndorf Bestecke-Tafelgeräte GmbH a tím se vrátil "medvěd", který je v logu, zpět do rukou majitelů.

 

 V roce 2013 Společnost Berndorf oslavila 170. výročí od svého založení. Spolu s ní slavil i model příborů Premiere , který se vyrábí již od jejích počátků ve stříbrném provedení. 

Akce - při zakoupení jakéhokoliv nože Bendorf-Sandrik  vám ho zdarma nabrousíme ještě  před odesláním.

 

Nejprodávanější

58
35001583500
Značky

Stránka 1 z 3 - 36 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 36 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.