Vycházková šavle VZ. 24/27

Kód: V1905954
52 499 Kč 52 499 Kč / 1 ks
Na objednání
Možnosti doručení

Vycházková šavle

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o kopii vycházkové šavle pro sbor strážmistrů a vrchní strážmistry (vz. 24/27). Skládá se z čepele, jílce a pochvy

Čepel je z oceli klínovitého průřezu a po celé délce mírně zahnutá, k hrotu se pozvolna zužuje. Čepel nahoře vybíhá ve stopku, která ji spojuje s jílcem. Osa stopky je vzhledem k ostří odkloněna za účelem snadného ovládání zbraně. Délka čepele šavle (bez jílce) je 750 mm, šířka 23 mm a tloušťka 5 mm. Na čepeli šavle nejsou umístěny žádné dekorační prvky (hesla, lipové ratolesti apod.). Čepel je zakalena a následně popuštěna na tvrdost 48Hrc.

Jílec se skládá se z rukojeti s kroužkem, hřbetu rukojeti, koše a šroubku rukojeti.

Rukojeť je z bukového dřeva, uvnitř vyhloubena pro stopku a je potažena povlakem kůže z rejnoka. Rukojeť je ozdobena drátkem spleteným do řetízku. Na horním konci je rukojeť rozšířena v hlavici a od hlavice dolů je opatřena žebry k pohodlnějšímu držení. Pod posledním spodním žebrem přiléhá kroužek k rukojeti. Hřbet pokrývá zadní stranu a hlavici rukojeti. Nahoře je vypilován pro hlavici koše.

Koš této šavle, je niklovaný. Na straně od těla je rozšířen a vyklenut, přičemž vyklenutá část je ve dvou místech vyříznuta a tvoří dva obloukovité pásky (úponky). Vlastní koš se zužuje v luk upevněný na konci stopky šroubem. Opačný konec koše je svinut směrem k čepeli a vyplněn. Vnější plocha koše je v horní části ozdobena stylizovanou lipovou ratolestí v jejímž středu je umístěn střední státní znak. Zbývající plocha koše je po vnější straně zdobena jemným perlením. Vnitřní strana koše je hladká. Šroubek rukojeti je shora našroubován do hřbetu rukojeti.

Pochva je z ocelového plechu a je přizpůsobena svým tvarem tvaru šavle. Pochva je leskle poniklovaná. Na pochvě jsou tyto součástky: obústek, horní a dolní kroužek a patka. Obústek je vsazen do ústí pochvy a vybíhá uvnitř ve dvě pružná pera; pod tato pera jsou zasunuty dvě dřevěné dužinky. Pera a dužinky udržují čepel v pochvě. Na pochvě jsou nasunuty horní a dolní kroužek k upevnění šavle na řemen. Horní kroužek má na vnitřní straně podlouhlé oko, postavené šikmo vzhůru směrem k ostří šavle. Dolní kroužek má vzadu oválné ouško, postavené ve směru pochvy. Do spodního rozříznutého konce pochvy je zaletována patka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože značky MIKOV
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0,365 kg
Počet dílů nože: 1
Délka čepele: 750 mm
Šířka čepele: 23 mm
Tlouška čepele: 5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Provozovatel e-shopu

   Nože od řezníka s.r.o.
   Sídlo firmy: Lonkova 510, 530 09 Pardubice
   IČO: 06833616
   DIČ: CZ06833616
© 2020 Nože od řezníka, s. r. o. | Všechna práva vyhrazena | Designed by Bouncer Graphics